Akaydın Şemsiye

Akaydın Şemsiye (Görüntülenme Sayısı: 16)
Sektör Bilişim
İlan Tarihi 2 yıl önce
Firma No 13
Telefon 0216 429 84 97
Faks
Web Sitesi https://semsiyeci.com
Adres Güngören Mahallesi Yapıt Sokak No:24 Taşdelen Çekmeköy / İstanbul
İl/İlçe Çekmeköy / İstanbul
Firma Hakkında
Bahçe Şemsiyesi

Bahçede yaz, kış konforla oturabilmek için doğru bahçe şemsiyesi seçmek büyük önem taşımaktadır. Bahçe şemsiyesi sayesinde yazın sıcak ve güneşten, kışın ise yağmurdan ve belli oranda soğuktan korunmak mümkün olmaktadır. Bu sayede yaz, kış bahçenin, açık havanın keyfi sürülebilir. Bahçe şemsiyeleri alt kısımlarında su doldurulabilen bir bidonu veya mermer bir kısım olan şemsiyelerdir. Bu bidon veya mermer şemsiyenin uçmasını, devrilmesini önlemekte ve şemsiyeye bir ağırlık merkezi oluşturmaktadır. Bu sayede yaz, kış rahatlıkla bahçede oturulabilmektedir. Bahçe şemsiyelerinin üst kısmında da istenildiğinde açılıp, istenildiğinde kapatılabilmesine imkân sağlayan bir mekanizma bulunur. Kollara benzeyen bu mekanizma ittirilerek açılır veya kapanır.

Bahçe şemsiyelerine kış aylarında soğuktan korunmak adına ısıtıcılar da monte edilebilmekte veya etrafı bir naylon veya kumaş ile kapatılabilmektedir. Böylece ısı da sağlanarak bahçede yaz kış oturulabilmektedir. Bahçe şemsiyesi farklı kumaş türlerinden yapılabilmektedir. Su geçirmez veya normal kumaş, solmaz kumaş gibi değişik özellikte ve farklı modellerde bahçe şemsiyeleri bulunmaktadır. Bahçe şemsiyeleri ayrıca dekorasyon açısından da son derece önemlidir. Kimi zaman dekorasyonun ana parçası halini bile alabilmektedirler. Kullanım alanına göre farklı renk ve desenler de farklı özellikte şemsiyeler ile ister evinize isterseniz de mekanınıza veya cafenize renk katabilir, bahçe şemsiyesi sayesinde istediğiniz vurguyu yaratabilirsiniz. Yaz ve kış farklı otelleri, restoranları veya cafeleri aklınıza getirin veya dekorasyonuna hayran kaldığınız güzel bahçesi olan yazlık veya kışlık evleri. Hepsinin dekorasyonunda bahçe şemsiyesi seçimi büyük önem taşımaktadır.

Bahçe Şemsiyesi Seçerken

Bahçe Şemsiyesi hem yazın sıcaktan ve kışın da yağmur ve soğuktan korur, dekorasyon açısından da zenginlik katar. Ancak tabi ki seçimine de özen göstermek gerekir. Bahçe şemsiyesi seçerken öncelikle kullanacağımız alan, o alanın genişliği ve kullanım amaçları önemlidir. Sadece yazın mı kullanılacak, yaz kış mı kullanılacak, kişisel dekorasyonda mı yoksa bir cafe veya restoran dekorasyonunda mı kullanılacak gibi sorular bizi nasıl bir model seçmemiz konusunda yönlendirecektir. Özellikle yaz kış dışarıda kullanılması amaçlanan bahçe şemsiyelerinde kumaşa ve ağırlık merkezine dikkat etmek gerekir. Ki yağmurda su geçirmesin, rüzgârda uçup tehlike yaratmasın. Yine aynı şekilde yazın kullanılacaksa da güneşten çabuk solmaması için de kumaş ve kalite tercihi önemlidir. Bu gibi noktalara dikkat ederek uzun yıllar kullanabileceğiniz, dekorasyonunuzu zenginleştirecek bir bahçe şemsiyesi seçebilirsiniz.